Usa ka malimbungon apan yano apan lamian nga resipe sa talong alang sa mga vegetarian nga talong nga Tsa-Thai nga may spaghettan nga pepper ug puno sa basil. Kini daw sama sa imong pagputol sa daghan nga basil, apan ayaw kahadlok nga idugang ang tanan, tungod kay ang cayenne ug basil nagkahiusa sa paghimo sa usa ka talagsaon nga halang Thai nga palami. Kung gusto nimo ang talong, imong higugmaon kini nga vegetarian nga resipe sa talong nga Tha i basil. Ibutang kini sa humay o sa usa ka spicy Asian salad sama sa Thai papaya salad o usa ka Vietnamese noodle salad . Enjoy!
Tan-awa usab: Dugang nga mga vegetarian ug vegan Thai nga mga resipe sa pagkaon
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tbsp. lana sa oliba
- 2 cloves nga ahos, minced
- 1 talong, tinadtad
- 1/2 tsp. red pepper flakes
- 2 tbsp. soy sauce
- 1/3 c. lab-as nga basil, gitadtad
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sautee ang ahos sa lana sa oliba alang sa mga 2 ka minutos. Idugang ang talong, toyo, ug pula nga mga tipik sa panit ug tugoti nga magluto sulod sa 3 ngadto sa 5 pa nga mga minuto.
- Idugang ang basil, maayong pagkalutaw, ug magluto alang sa laing minuto, o hangtud nga mahimo ang talong.
Dugang nga mga Vegetarian ug Vegan Thai Recipe:
Kahayag ug Crispy Spring Rolls
Basic Spring Roll Sipping Sauce
Pag-adto sa Thai-Style Stir Fry uban sa Hoisin Sauce
Vegetarian nga Hot ug Sour Soup
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 327 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 970 mg |
| Carbohydrates | 45 g |
| Pagkaon sa Fiber | 14 g |
| Protein | 11 g |