Kini nga resipe sa torta hilumon, malumo, ug sayon ra kaayo. Dili kaayo kini spiced, mao nga ang kalabasa nagsidlak. Ang cake labing maayong kan-on sa sunod nga adlaw, ug mahimong ibutang sa usa ka vanilla icing.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka dako nga itlog
- 1 tasa nga lana sa utanon
- 1 (15 oz.) Mahimo kalabasa nga puree
- 1 teaspoon vanilla extract
- 2 1/2 ka tibuuk nga katuyoan
- harina
- 2 ka tasang granulated asukar
- 1 teaspoon nga baking powder
- 1/2 teaspoon nga yuta
- cinnamon
- 1/4 ka asin nga asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat ang oven ngadto sa 350 F.
- Pagsulud sa usa ka 10-inch nga bundt pan nga walay spray nga pagluto nga may harina alang sa pagluto.
- Diha sa usa ka dako nga panaksan nga panagsagol, ituslob ang mga itlog, lana sa utanon, kalabasa nga puree, ug vanilla nga kinuha hangtud nga sinagol. Idugang ang harina nga harina, asukar, linuto sa kalaha, cinnamon ug asin ug pukpok sa usa ka spatula hangtud nga maayo ug maayong pagkasagol.
- Ibubo ang batter ngadto sa giandam nga bundt pan. Magaluto alang sa usa ka oras, o hangtud nga ang usa ka tighulud sa keyk nga gisal-ut sa sentro mogawas nga limpyo.
- Bugnaw sa kalaha sulod sa 10 minutos sa dili pa magpatala aron bugnaw sa usa ka wire rack.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 548 |
| Total Fat | 32 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 22 g |
| Cholesterol | 113 mg |
| Sodium | 282 mg |
| Carbohydrates | 62 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 5 g |