Ang mga patatas sa bata ug ang nagkalainlaing campanilla nga mga sili makahimo niini nga pinggan nga talagsaon apan tasty. Pag-alagad kini sa mainit nga Chapatis (Indian flatbread) o linuto nga bugas ug Kaali Daal (itom nga lentil curry).
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 500 gms baby patatas nga gipanitan
- 2 ka dako nga green nga campanilla nga peppers / capsicums
- 2 tbsps utanon / canola / sunflower
- lana sa pagluto
- 1 tsp cumin seeds
- 3 ka kutsara nga torta nga tinadtad
- 2 tsp coriander powder
- 1 tsp cumin powder
- 1/2 tsp
- turmeric powder
- 1/2 tsp pula
- chili powder
- 1/2 ka tsp hilaw nga mangga nga powder
- asin sa pagtilaw
- 1 tsp garam masala powder
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang lana sa usa ka bug-at nga pan sa usa ka medium nga siga. Idugang ang mga liso sa cumin ug fry hangtud nga hunong ang pag-ulbo.
- Idugang ang ahos ug fry hangtud nga hinay.
- Idugang ang mga patatas ug mga tipik nga pulbos. Panahon sa asin sa pagtilaw ug pag-mix maayo.
- Magluto hangtud nga ang patatas mahuman, kanunay nga ginalok ug hinay-hinay (aron malikayan ang pagtipig sa mga patatas). Maggamit lamang og tubig kon gikinahanglan.
- Idugang ang capsicum ug magluto sulod sa 2 ka minutos. Isablig ang garam masala powder ug tago dayon.
- Pag-alagad sa mainit nga Chapatis ( Indian flatbread ) o yano nga linuto nga bugas ug Kaali Daal ( black lentil curry ).
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 117 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 98 mg |
| Carbohydrates | 25 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 4 g |