Pag-alagad niining simple nga veggie uban sa mainit nga Chapatis (Indian flatbread). Sayon ang pag-andam ug hingpit nga lamian.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 medium / 250-300 gram nga cabbage (hinay-hinay kaayo)
- Opsyonal: 2 medium patatas (quartered lengthwise ug dayon hinayhinay)
- Mahimong opsyonal: 1 tasa nga frozen nga mga mag (o
- presko nga mga mag )
- 2 tbsps vegetable / canola / sunflower cooking oil
- 5-6
- curry dahon
- 1/2 tsp. Mga liso sa mustasa
- 2
- green nga mga chili (tinadtad nga pino)
- 2-inch nga piraso nga ginger (grated)
- 2
- dagkong kamatis (giputol sa 1 ka pulgada nga cubes)
- 1/2 tsp turmeric powder
- 1 tsp coriander powder
- 1 tsp cumin powder
- 1 tsp pula nga chilli powder (gamay nga gamit sa dili kaayo halang)
- Pagtilaw sa asin
- Lab-as nga coriander, tinadtad (alang sa garnish)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang lana sa usa ka pan sa usa ka medium nga siga. Idugang ang mga liso sa mustasa , berde nga mga chillie, curry dahon ug fry hangtud nga ang mga binhi mohunong nga mag-ulog-ulog.
- Idugang ang luy-a ug kusog. Idugang ang mga kamatis ug magluto hangtud nga kini pulpy.
- Kung gigamit nimo ang mga gisantes ug patatas, idugang kini karon. Magluto alang sa 4-5 ka minutos. Idugang ang cabbage ug dayon ang turmeric, coriander, cumin, red chilli powder ug asin sa pagtilaw. Mix maayo.
- Tabuni, simmer ug magluto sulod sa 10 minutos.
- Gikoronahan uban sa lab-as nga tinadtad nga coriander ug mag-alagad uban sa mainit nga Chapatis ( Indian flatbread ) ug usa ka tangy pickle.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 276 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 255 mg |
| Carbohydrates | 58 g |
| Pagkaon sa Fiber | 19 g |
| Protein | 12 g |