Kini nga labing sayon ug dali nga tam-is ug maasim nga sarsa maayo nga gisilbihan uban sa manok, karne sa baboy, o mga bola sa karne.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka gamay nga duga sa pinya (o juice gikan sa 15-1 / 4 oz. Mahimo nga mga pinya sa pinya, gihumol)
- 1/4 ka tasa nga ketchup
- 1/4 ka tasang brown sugar
- 1/4 tasa nga suka
- 1 1/2 kutsara nga cornstarch
- 1/2 teaspoon nga ahos (granulated)
- 1/4 ka kutsarita nga mustasa powder
- 1 ka kutsara nga Worcestershire sauce (o dili kaayo)
- 1/2 teaspoon nga ginger
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paghiusa sa tanan ug magluto sa kainit nga kainit hangtud nga matig-a. Mahimong mag-andam sa usa ka microwave sa luwas nga panaksan sa microwave.
- Ang microwave nga mga 4-1 / 2 ka minutos sa taas o hangtud nga baga, nga nagkutaw sa matag minuto. Ang resipe naghimo sa 1 1/2 ka tasa nga sarsa.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 66 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 63 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 0 g |