Kini ang akong paborito nga kombinasyon sa tartar sauce alang sa fried shrimp o isda. Kung wala ang cornichons, gamita ang tinadtad nga sour pickle.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga cup mayonnaise
- 1 1/2 ka kutsara nga pickle (aslom, maayong pagkabuhat nga tinadtad o cornichons)
- 1 ka kutsara
- lemon juice
- 1 ka kutsarita nga capers (tinadtad)
- 2 teaspoons mustard (grainy o usa ka maayong gourmet mustard)
- 1 pinch asin
- 1 pinch black pepper (bag-o nga yuta)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol ug pag-ayo sa pag-mix.
- Ibutang sa usa ka sudlanan, tabonan, ug pag-refrigerate hangtud sa oras sa pag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 153 |
| Total Fat | 17 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 9 mg |
| Sodium | 259 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |