Dili kini imong kasagaran nga ulang sa pan nga mantequilla, wala kini ang Caribbean Lobster nga adunay usa ka Jerk-Rum Butter.
Alang sa dugang pa nga palami, lapas sa halang nga panimpla sa panimpla ug sa matam-is nga rum, kini nga resipe usab nagtawag alang sa sibuyas, pepper, apog, chives ug pepper.
Alang sa ingon nga komplikadong lut-od, gikinahanglan ang komplikado nga semi-dry, semi-sweet cocktail. Mosugyot ako sa Yaka Hula Dickey Dula , Boston Sidecar o Johnny Weissmuller Cocktail.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2-3 1 ngadto sa 2 ka libra
- lobster (o mga ikog), gilain ug gilimpyohan
- 1 ka kutsara ang nangatunaw nga mantikilya
- 1/2 nga kopa nga tinadtad nga sibuyas
- 1 Tbsp Jamaican jerk seasoning
- 1/2 nga tasa
- tam-is nga pepper , tinadtad
- 1/4 nga kopa
- Mount Gay Eclipse Rum
- 2-3 ka kutsarang mantikilya
- 1/4 nga kopa
- presko nga duga sa apog
- 1/4 ka tasa nga chives ug parsley, nga gipamutol
- Garnish: 1/2 nga kopa
- kamatis nga panapos
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-parbo sa lobster hangtud nga mapula ang pula, unya pagluto sa ibabaw sa 300 degrees F uban ang gamay nga natunaw nga mantikilya sulod sa mga 15 ka minutos.
- Samtang ang lobster bakes, sibuyas sibuyas, jerk seasoning , ug sweet pepper sa pagpabilin nga nangatunaw nga mantikilya.
- Kuhaa gikan sa init, ibubo sa rum ug sa pagdugang mantequilla, stirring hangtud nga kini matunaw parehason ug creamily.
- Pagdugang og juice sa lime ug mga utanon.
- Pag-alagad sa banagan o sa paghugas sa mga panaksan sa plato.
Resipe sa maayong kabubut-on: Mount Gay Rum
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 362 |
| Total Fat | 14 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 362 mg |
| Sodium | 1,107 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 44 g |