Kini nga salad kasagarang kaonon sa Espanya panahon sa ting-init. Sama sa ensalada mixta, kini adunay mas diyutay nga mga sangkap, usa ka yugto sa paghimo ug makadani kaayo - wala pay labot sa tasty ug makapahayahay.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2
- lisud nga itlog
- 1 ulo romaine o iceburg lettuce
- 3 medium size
- hinog nga kamatis
- 1/2 puti o dalag
- sibuyas
- 1 (6 oz.) Mahimo
- tuna sa lana
- 2 oz (50 gr.) Nga berdeng olibo
- 2 oz (50 gr.) Itom nga olibo
- 3 Tbsp (1.5 oz.)
- pula nga suka sa alak
- 6 Tbsp (3 oz.) Extra virgin
- lana sa oliba
- Pagtilaw sa asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Lutoa ang mga itlog ug kuhaon gikan sa kainit hangtud mobugnaw.
- Hugasan ug limiti ang lettuce. Guntinga ang bisan unsang mga luna ug gub-on kini, ibutang kini sa usa ka pinggan.
- Hugasan ug iputol ang matag tomato ngadto sa 6-8 ka piraso. Panit ug manipis nga sibuyas nga sibuyas. Pagtanga sa lettuce sa platter.
- Ablihan ang tuna ug ablihan ang lana gikan sa lata. Pag-flake tuna uban sa fork ug isabwag sa salad.
- Panit ug mga itlog, ug ibutang sa ibabaw sa salad. Pagsabwag og berde ug itom nga mga olibo ibabaw sa salad.
- Wisk oil ug suka sa usa ka gamay nga mixing bowl ug drizzle sa salad. Asin aron makatilaw ug mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 239 |
| Total Fat | 19 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 82 mg |
| Sodium | 289 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 11 g |