Kini nga casserole adunahan ug lami, nga adunay cream-style cottage cheese, sour cream, ug ahos.
Ang mga patatas naghimo sa usa ka extra-special side dish, hingpit alang sa usa ka Dominggo sa panihapon, potluck, o kapistahan sa holiday.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 5 ka copa nga patatas (dusahan, mga 1/2-pulgada nga dice *)
- 2 ka tasa cottage cheese (cream-style)
- 1 tasa nga gikunhod nga tambok sour cream
- 1/3 tasa nga berde nga sibuyas (tinadtad)
- 1 ka dako nga clove nga ahos (minced)
- 1 1/2 teaspoons asin
- 1/2 ka tasa nga gikutlo sa American cheese (o mild Cheddar)
- Mahimong gamiton: dash paprika
Unsaon sa Paghimo Niini
- Magluto sa mga patatas sa Nagabukal salted tubig hangtud lamang sa malumo, mga 5 ngadto 8 minutos.
- Diha sa usa ka dako nga panaksan nagsagol ang cream-style cottage cheese, sour cream, berde nga sibuyas, ahos, ug asin.
- Idugang ang sa mga patatas ug hinay-hinay nga pormahon ang mga sagol. Pagbalhin sa patatas sa patatas sa usa ka greased 1 1/2-quart baking dish. Ibabaw sa ginunting nga keso ug isablig ang paprika sa tumoy sa mga patatas, kon gamiton.
- Magaluto sa 350 ° sulod sa 40 ngadto sa 50 minutos, hangtud nga init ug bula.
* Paggamit sa pula nga panit nga patatas, bag-ong mga patatas, o mga puti nga puti sa niini nga pinggan.
Dugang pa
Nag-creamy Baked scalloped nga mga patatas
Gikan sa mga patatas nga may Creamy nga sibuyas ug Bacon Sauce
Creamy Scalloped Patatas uban sa Ham
Ang ahos ug Chive Mashed nga patatas
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 141 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 18 mg |
| Sodium | 463 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 7 g |