Ang akong pamilya nahigugma sa akong paborito nga saba nga patatas, apan nagkinahanglan og usa ka oras ug tunga sa pagluto. Kung gusto namong malingaw sa mga patatas apan dili daghan ang panahon, gihimo nako kining dali nga microwave scalloped patatas. Gamita ang food processor sa pagputol sa mga patatas aron makadaginot og mas daghang panahon.
Ayaw Pag-Miss: Mga Microwave Recipe nga Mahigugma sa Mga Bata
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libra nga Yukon Gold o Russet nga patatas
- 1 10-3 / 4 onsa. mahimo nga cream sa torta nga uhong
- 1-1 / 2 nga mga gatas nga gatas
- 2 ka tasa nga gikutlo
- cheddar nga keso
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pangita og 9 x 13 nga linuto sa kalaha o usa ka 2-quart gratin nga sudlanan nga mohaum sa imong microwave, ug spray kini sa spray sa pagluto.
- Mga patatas sa panit . Gamita ang usa ka kutsilyo o processor sa pagkaon nga gipaangay sa sulud nga slicing aron ihiwa ang patatas ngadto sa 1/2-inch nga mga hiwa.
- Pag-agi og duga sa cream nga sabaw sa uhong ug gatas sa usa ka dako nga panaksan. Idugang ang mga patatas. Pag-agos sa pagsul-ob sa maayo sa mga patatas.
- Ibubo ngadto sa giandam nga kaldero. Tabuni sing malip-ot sa plastic wrap , magpatipid sa likod sang isa ka sulud agod tugutan ang alisngaw nga makapalagyo. Pag-init sa microwave sa taas nga 5 minutos. Pag-rotate sa linuto sa kalaha, ug init sa taas nga 5 minutos .
- Pagpalihok. Ibabaw sa keso . Pag-init og laing 10 ka minutos o hangtud nga ang mga patatas malomo.
Mga Resipe sa Patatas
Ang Broccoli nga Ginamit nga mga Patatas nga Patatas
Pagkaon sa Patatas nga Patatas
Colcannon Recipe
Recipe nga Gipakaon
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 464 |
| Total Fat | 23 g |
| Tulas nga Tambok | 13 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 65 mg |
| Sodium | 632 mg |
| Carbohydrates | 43 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 22 g |