Naghimo sa 4 ka Bahin sa Lemon Brown Butter Trout
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 tbsp mantikilya
- 2 lemons, nga gisudlan
- 4 (6-8 oz kada) boneless trout fillets
- asin ug presko nga yuta
- itom nga paminta sa pagtilaw
- 1 tbsp tinadtad parsley, opsyonal
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa usa ka gamay nga sarsa nga pan, tunawon ang mantekilya sa kainit nga kainit, ug magluto hangtud nga kini mahimong usa ka kolor nga tabunon nga kolor. Pilia ang kainit, tugoti nga pabugnawon sulod sa 5 minutos, ug pag-ayo nga pag-bohol sa lemon juice .
Pag-init og maayo sa imong broiler. Ibutang ang mga tukon sa trout sa usa ka panaksan, unod nga bahin, ug ibutang ang usa ka kutsarita sa lemon nga brown butter sa matag usa nga fillet. Panahon sa asin ug presko nga itom nga pepper sa lami. Magbutang og unom ka pulgada gikan sa kalayo sulod sa 5 minutos, o hangtud mahuman.
Idugang ang parsley ngadto sa mga sarsa ug sa pag-ayo whisk. Pag-alagad gilayon sa troso fillets dayon, nga ang mantikilya nga sarsa nga gitaod.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 250 |
| Total Fat | 21 g |
| Tulas nga Tambok | 12 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 83 mg |
| Sodium | 36 mg |
| Carbohydrates | 3 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 13 g |