Kini usa ka creamy scallop bisque nga gihimo sa mga scallops sa dagat ug usa ka yano nga thickened sabaw. Mobati nga gawasnon sa pag-ilis sa gatas nga adunay katunga nga isda ug tunga nga light cream o tunga-tunga ug tunga.
Tan-awa usab
Gisulayan nga mga scallop nga adunay mga Herbal
Creamy Corn ug Seafood Chowder
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka kilo nga mga sea scallops
- 1 ka kutsara nga maayong pagkaluto nga sibuyas
- 3 ka kutsara nga mantikilya
- 2 tablespoons nga harina
- 2 ka gatas nga gatas
- 1/4 ka asin nga asin
- 1/4 ka sili nga pepper
- 1 ka gagmay nga clove nga ahos, nahugno ug maayo kaayo nga minced
- 1 bay dahon
Unsaon sa Paghimo Niini
- Hugasi ang mga scallops, i-chop ngadto sa 1/2-inch nga mga piraso.
- Matunaw ang mantekilya sa medium saucepan; sauté sibuyas hangtud mahumok.
- Pagdugtong nga harina ngadto sa mantikilya nga sagol ug hinay-hinay nga makadugang sa gatas, kanunay nga pagpalihok Padayon sa pagluto ug pagpalihok hangtud mub-an.
- Idugang ang asin, pepper, ahos, ug bay leaf ug scallops. Magluto sa ubos nga kainit sulod sa 15 minutos.
- Kuhaa ang dahon sa bay.
- Pagdayandayan uban sa parsley, usa ka swirl sa sour cream o sinugba nga red pepper puree.
Mahimo Ka Usab
Mga Dagat sa Seared Sea nga May Creamy Grits
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 384 |
| Total Fat | 17 g |
| Tulas nga Tambok | 9 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 62 mg |
| Sodium | 857 mg |
| Carbohydrates | 37 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 22 g |