Usahay ang yano mao ang pinakamaayo! Kining dili komplikado nga pork chop ug bake sa bugas maayo ang pagtilaw ug sayon nga maandam. Idugang ang broccoli o laing bahin sa utanon ug usa ka gilabay nga salad alang sa usa ka kompleto nga pagkaon.
Ayaw pagdugang sa pipila ka tinadtad nga pimientos o karot nga mga matchsticks ngadto sa humors nga humok alang sa dugang nga palami ug kolor.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ngadto sa 8 chops chops
- 1 pakete nga uga
- sibuyas nga sibuyas nga sibuyas
- 1 tasa nga wala kaon nga bugas
- 3 ka tasang tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 350 F.
- Sa usa ka 9-by-13-by-2-inch nga linuto sa kalaha, isagol ang sabaw, kan-on, ug tubig.
- Ibutang ang mga pork chops sa ibabaw sa sagol nga humay.
- Pag-asikaso sa pipila ka humok nga humay sa ibabaw sa matag pork chop.
- Tabuni hugot sa foil ug magaluto sa preheated oven sulod sa 40 ka minutos; Kuhaa ang foil ug magluto alang sa laing 20 ka minutos.
- Pag-alagad sa pork chop ug casserole sa bugas nga adunay steamed broccoli o itoy nga lunhaw nga salad. Uban sa pag-alagad niini uban sa hiniwa nga lab-as nga kamatis.
Mahimo Ka Ka Usab:
- Ang Skillet Pork Chops Na May Creamy Bacon ug Sauce sa Alak
- Sayon, Tasty Balsamic Glazed Pork Chops
- Ang Oven Roasted Pork Chops
- Iron Skillet Pork Chops uban sa mga mansanas ug mga utanon
- Spicy Southwestern Pork Chops uban sa mga kamatis ug Chile Peppers
- Madali nga Gikaon nga Pork Chops uban sa Apple, Cinnamon, ug Brown Sugar
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 520 |
| Total Fat | 24 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | 138 mg |
| Sodium | 122 mg |
| Carbohydrates | 26 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 47 g |