Kon kinahanglan nimo ang sabaw nga sabaw alang sa usa ka resipe ug wala, ikaw tingali adunay tanan nga gikinahanglan nga mga sangkap sa imong pantry.
Kini nga pagsagol sa sabaw dali kaayong ayuhon, ug kini nakapahimo sa igo aron mapulihan ang usa ka sobre sa giandam nga gipalit sa tindahan.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka kutsarang sibuyas (pinatuyong minced)
- 4 teaspoons nga karne sa bouillon granules (mas maayo nga sodium)
- 1 ka kanding nga sili nga sibuyas nga sibuyas
- 1/8 ka kutsarita nga liso sa celery
- 1/4 ka asukal nga asukal
- 1/2 teaspoon nga celery flakes (opsyonal)
- dash bag-o nga yuta itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol.
Gamita kini nga sagol sa mga resipe aron ilisan ang 1 sobre sa sibuyas nga sabaw nga sibuyas.
Mahimo Ka Usab
- Crock Pot Pork Chops uban sa Sibuyas nga Sagol Mix
- Sibuyas nga Suga Meatloaf
- Pag-ibot sa Pot sa Sibuyas nga Porsyag sa Beef Pot
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 41 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 1 mg |
| Sodium | 1,739 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |