Ang Robert Burns (o Bobby / Bobbie Burns) usa sa mga klasiko nga mga cocktail gikan sa bulawanong edad sa mga adult nga ilimnon. Kadaghanan sa mga tawo makig-uban sa ilimnon uban ni Robert Burns, ang bantogang magbabalak nga taga-Scotland niadtong 1700. Sumala sa "The Old Waldorf-Astoria Bar Book" ni AS Crockett, kini mahimo nga ginganlan human sa usa ka tindero sa tabako kinsa usa ka regular sa bar.
Ang ilimnon mismo usa ka maanindot, komplikado nga kombinasyon nga gitukod sa kombinasyon sa Scotch-vermouth sa Rob Roy . Ang pagdugang sa absinthe magdala sa usa ka nindot nga nagkalainlain nga palami, bisan og siguroha ang paghimo niini nga accent sa usa ka dash, tungod kay dali kini makabuntog sa ilimnon.
Usa kini ka tradisyon sa Scotland nga nagsaulog sa adlaw nga natawhan sa magbabalak nga Burns Night sa Enero 25 sa matag tuig sa panahon sa gitawag nga Burns Night. Mahimo nimo mabasa ang dugang mahitungod sa Robert Burns ug Burns Night dinhi: Unsa ang Burns Night?
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka ons nga Scotch whiskey
- 3/4 onsa
- matam-is nga vermouth
- Dash of
- mga bitter sa orange
- Dash of
- absinthe
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga sangkap ngadto sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-aghat nga maayo .
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 215 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 12 mg |
| Sodium | 158 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 4 g |