Pag-alagad sa niini nga pinggan sa mga mag uban sa cornbread ug sliced kamatis alang sa usa ka hingpit nga kalan-on sa pamilya.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka hiwa nga bacon (diced)
- 1 1/2 ka kutsara nga lana sa utanon
- 1 1/2 ka tasang sibuyas (tinadtad)
- 3 ka cloves nga ahos (gipusgay ug gimasa)
- 8 ounces ham (diced)
- 4 ka tasa nga sabaw nga manok
- 4 ka tasang bag-ong purpura nga kalabasa
- Asin ug pepper (sa pagtilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Magluto sa bacon sa usa ka skillet o microwave hangtud hapit muputok.
- Kuhaa sa mga tualya nga papel aron mahubas. Pag-init sa lana sa oliba sa usa ka dako nga kaldero sa init nga kainit.
- Idugang ang sibuyas ug ham ug magluto, pagpalihok, hangtud ang sibuyas malomo ug gaan nga browned. Idugang ang ahos ug magluto sulod sa 1 ka minuto.
- Idugang ang bacon, sabaw sa manok, ug mga gisantes ug dad-a sa usa ka simmer.
- Pagpaubos sa kainit ngadto sa ubos, pagtabon, ug pagkalaya sulod sa 50 ngadto sa 60 ka minutos, o hangtud nga ang mga mag.
- Kuhaa ang tabon ug usbaw sa medium-low; pag-simmer sulod sa 5 ngadto sa 10 minutos.
- Tilawi ug dugangi ang asin ug paminta, kon gikinahanglan.
Happy New Year Peas
Hoppin 'John II
Black-Eyed Pea Loaf
Black-Eyed Pea Salad
Black Eyed Peas ug Smoked Picnic
Punoan nga Picnic Ham nga may Pineapple
Bag-ong Pork Picnic nga adunay mga utanon
Black-Eyed Peas Index
Crockpot nga Pork and Ham Recipes
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 182 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 761 mg |
| Carbohydrates | 20 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 12 g |