Lab-as o frozen nga berdeng mag usab makadugang sa palami ug kolor sa kini nga maayo nga seasoned patatas salad. Kini nga salad sayon himoon ug hingpit alang sa bisan unsang cookout o potluck.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libra nga pula nga panit nga patatas, gipanitan, giputol sa 1/2-pulgada nga mga tipik
- 1 ka asin nga asin
- 2 malisud nga itlog, gipanitan ug tinadtad
- 1 tasa nga lab-as o sa mga nag-frozen nga mga mag, giluto, gihumol
- 1/2 nga tasa nga maayong pagkiskis sa pula nga sibuyas
- 2/3 sa 1 tasa nga mayonnaise, sumala sa gitinguha
- 1 ka kutsarang sour cream, opsyonal
- 2 ngadto sa 3 ka teaspoons nga giandam nga mustasa, o sa pagtilaw
- asin ug bag-o nga itom nga pepper, aron makatilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mga patatas sa usa ka saucepan ug tabonan sa tubig; Pagdugang 1 ka asin nga asin. Dad-a sa usa ka hubag. Tabuni ug magluto sulod sa 15 ngadto sa 20 minutos, hangtud nga malomo.
- Hugasan ug ibalhin sa usa ka panaksan; dugangi ang tinadtad nga mga itlog, mag, ug sibuyas. Pagtabon ug pag-refrigerate hangtud sa chilled.
- Sa usa ka tasa o panaksan, isagol ang 2/3 nga tasa nga mayonnaise, sour cream, ug mustard. Sa hinayhinay pagpalihok ngadto sa patatas nga patatas hangtud nga sinagol. Idugang ang mayonnaise, kon gusto. Tilawi ug idugang ang asin ug paminta sa pagtilaw. Nag-alagad 4 hangtud 6.
Dugang nga mga Salad Recipe Salad
Baked Potato Salad
Patatas nga Salad May Dill
Hingpit nga Potato Salad
Patatas Salad Uban sa Bacon
Picnic Potato Salad
Pula, Puti, ug Asul nga Patatas nga Salad
Gipugas nga patatas nga patatas
Patatas nga Salad
Salad Recipe & Dressings
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 381 |
| Total Fat | 25 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 83 mg |
| Sodium | 309 mg |
| Carbohydrates | 32 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 7 g |