Kining simple nga pinggan puno sa lami sa mga capers, black olives, ahos, ug pine nut. Kini usa ka paspas ug sayon nga pagkaon aron himoon o gamiton kini isip usa ka pinggan sa kilid.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka kutsara nga mantikilya
- 3 ka onsa nga lana sa olibo
- 3 ka cloves nga ahos (minced)
- 3 ounces
- pine nut
- 15 ounces itom nga olibo sa California (ginunting)
- 3 ka kutsara
- Mga capers (gihugasan ug giming)
- 1 Tablespoon
- basil (
- putlon sa chiffonade )
- 1 ka kutsarita
- oregano (minced)
- 1 teaspoon nga flat parsley (tinadtad)
- 1 pound pasta (bisan unsang porma)
- Asin, aron makatilaw
- Ground black pepper, aron makatilaw
- 2 ounce
- Parmesan keso (grated)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paghiusa sa mantikilya uban sa lana sa oliba ug kainit sa kainit sa kainit sa usa ka dako nga pan saut.
- Idugang ang mga ahos ug pine nuts, pakunhawa ang kainit ngadto sa ubos, ug padayon nga magluto hangtud nga ang mga nut magsugod pa lang nga mahimong bulok sa bulawan.
- Idugang ang mga olibo , mga capers, basil, oregano, parsley, asin, ug pepper. Pag-abut hangtud nga ang mga produkto ilakip ug mainitan kaayo.
- Magluto sa pasta sa usa ka dako nga sarsa nga kolon sa Nagabukal nga salted tubig hangtud sa usa ka dente. Pag-ilalom maayo. Himoa nga ang gihugasan nga pasta uban ang sambog nga nut-olive sa kainit nga kainit hangtud nga ang mga produkto gilakip ug gipainit pag-ayo. Panahon sa pagtilaw sa asin ug itom nga paminta.
- Isablig ang matag bahin sa grated nga keso sa Parmesan.
> Resipe Source: by The Art Institutes (John Wiley & Sons)
Gipublikar nga may pagtugot.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 711 |
| Total Fat | 41 g |
| Tulas nga Tambok | 9 g |
| Unsaturated Fat | 21 g |
| Cholesterol | 23 mg |
| Sodium | 848 mg |
| Carbohydrates | 72 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 17 g |