Ang Papaya Smash usa ka sayon ug maanindot nga cocktail nga adunay usa ka pahayag sa margarita niini. Ang anejo tequila gikan sa Avion usa ka maayo kaayo nga base nga dulaon nga maayo sa preskong papaya ug ang Aperol mao ang orange liqueur nga kapilian dinhi, nga nagdala sa matam-is ug mapait nga lami.
Ang akong nalingaw gayud sa ilimnon mao ang papaya-tequila pairing. Ang bunga dili usa sa labing komon nga mga sagol sa cocktail, nga usa ka kaulaw, tungod kay kini nga cocktail nagpamatuod nga kini angayan sa dugang nga atensyon kay sa makuha niini.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka piraso sa preskong papaya
- 3/4 onsa
- agave nectar
- 1 1/4 ounces Avión Añejo Tequila
- 1/2 onsa
- Aperol
- 1/2 onsa
- orange juice
- 3/4 onsa nga lab-as nga juice sa apog
- Pagdayandayan: bag-ong kapayas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagdugang og usa ka hiwa sa presko nga kapayas ug agave nectar ngadto sa usa ka salamin nga pag-mix.
- Paglupok aron buhian ang papaya nga palami.
- Combine ingredients sa shaker nga adunay yelo ug kusog nga mag-uyog .
- Gipalig- on ang yelo, ug idonar uban ang bag-ong tipik sa kapayas.
Recipe sa maayong kabubut-on: Avión Tequila
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 481 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 74 mg |
| Carbohydrates | 115 g |
| Pagkaon sa Fiber | 19 g |
| Protein | 10 g |