Ang Vegan nga carrot raisin nga salad usa ka dako nga pan nga giluto ug hingpit nga lamian!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka tasang grated carrots
- 1/2 ka tasa nga pasas
- 1/2 nga tasa
- vegan mayonnaise
- 2 tbsp. maple syrup
- 1/2 tasa nga gisagol nga pinya OR mandarin orange nga mga bahin, maayo ang nahugasan (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gamita ang usa ka processor sa pagkaon o usa ka grater nga grater sa pagkaon aron sa pag-grate sa mga carrot hangtud nga adunay tulo ka mga tasa.
- Idugang ang tanan nga mga sagol gawas sa bunga sa usa ka dako nga panaksan ug pagkutkot hangtud nga maayo ang pagkahiusa. Idugang ang pinya o mga kahel, kon gusto ug pukawon.
- Chill sulod sa labing menos usa ka oras sa dili pa magserbisyo. Kini nagtugot sa maple syrup ug mayonnaise sa pag-marinate sa mga carrots ug mga pasas alang sa usa ka hingpit nga flavored nga pinggan. Enjoy!
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 325 |
| Total Fat | 21 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 12 mg |
| Sodium | 246 mg |
| Carbohydrates | 35 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 2 g |