Ang dughan nga dughan gipauna sa usa ka spiced tomato ug condensed nga sopas nga salsahan aron mahimo kining masiglason nga casserole. Ang nahugno nga taco chips o Doritos ug ang pipila nga ginunting nga keso ang naglangkob sa tinapay ug pang-ibabaw.
Pag-alagad sa niini nga flavorful chicken casserole uban sa dali nga Mexican nga bugas ug refried beans alang sa usa ka makatagbaw ug maayo nga rounded kalan-on sa pamilya.
Kon dili ka mag-atiman sa paggamit sa giproseso nga mga condensed soups, omit ang mga sabaw ug 1/2 nga tasa sa sabaw sa manok ug himoa nga ang sarsa nga adunay 3 ka tasa nga us aka gamay nga puti nga sarsa. Idugang ang manok nga palami sa salsahan nga may base sa manok o tunga nga stock sa manok sa sarsa.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 boneless chicken dairy halves, lutoon, cubed
- 1 (10 oz) mahimong kamatis nga adunay green nga mga chili
- 1 (10 3/4 oz) mahimo
- cream sa sabaw nga uhong
- 1 (10 3/4 oz) mahimo nga cream sa sabaw sa manok
- 1/2 nga copa nga taco sarsa
- 1/2 nga tasa
- manok sabaw
- 1 bag tortilla chips o Doritos (10 ngadto sa 12 onsa)
- 1 tasa nga gisagol nga cheddar nga keso (o Amerikano nga keso, kombinasyon sa Mehikano, o laing maayo nga nagkatapot nga keso nga kombinasyon)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka saucepan sa kainit nga kainit, ipuno ang mga kamatis, sabaw, taco sauce ug sabaw. Magluto hangtod nga init ug nagabukbok, kanunay nga pagpalihok. Kuhaa gikan sa kainit.
- Linya sa ubos sa 2 1/2 casserole dish nga adunay taco chips.
- Pagdugang og sinagol nga manok ug sarsa.
- Ibabaw sa grated keso.
- Pagalona ang casserole sa 350 F sulod sa mga 20 ngadto sa 25 ka minutos, o hangtud sa bubbly ug init.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 742 |
| Total Fat | 61 g |
| Tulas nga Tambok | 33 g |
| Unsaturated Fat | 18 g |
| Cholesterol | 246 mg |
| Sodium | 298 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 40 g |