Alang sa usa ka lamian nga tipik sa standard vegan cake flavors, sulayi kining Hawaiian rum cake nga gama sa harina, soy gatas, vegan pudding mix ug siyempre, Hawaiian rum. Unsa ang hingpit nga pangunoran alang niining pinya pudding cake nga nadasig sa tropiko? Usa ka matam-is nga glaze nga parehong gidasig sa mga tropiko. Sulayi kining tam-is nga resipe sa rum sa rum sa Romania.
Kini nga cake hingpit alang sa pamahaw ug dessert, ug kini sayon kaayo nga himoon!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 nga harina nga harina
- 1 1/2 ka tasa nga asukar
- 4 ka tsp. linuto sa kalaha nga powder
- 1 tsp. asin
- 1/2 nga tasa nga margarine (vegan)
- 3 tbsp. utanon nga lana
- 1 3.5 oz nga pakete sa vegan instant vanilla pudding mix
- 1/2 tasa nga soy gatas
- 4 ka tsp. Ener-G Egg Replacer
- 1/2 tasa (Hawaiian rum
- 1/2 ka tasa nga lana sa utanon
- 1 tsp. vanilla
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pre-heat oven ngadto sa 325 degrees. Maayo nga pag-ani og gramo.
- Pagsagol sa harina, asukar, baking powder, asin, vegan margarine ug 3 ka kutsarang lana sa usa ka dako nga panaksan hangtud nga maayo ang pagkasagol. Idugang ang nabilin nga mga sangkap ug pildi hangtud nga hapsay. Ibubo ngadto sa pan.
- Magaluto sulod sa mga 50 ka minuto, hangtud ang usa ka toothpick nga gisal-ut sa sentro mogawas nga limpyo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 336 |
| Total Fat | 19 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 12 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 545 mg |
| Carbohydrates | 35 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 4 g |