Mao kini ang tradisyonal nga resipe sa panimpla alang sa itom nga isdang Cajun nga itom. Ibutang kini nga rub sa isda ug ibutang kini sa usa ka hilabihan ka mainit nga puthaw nga kalan . Pagsalig kanako kon ako moingon nga kini usa ka lamian nga pagtagad.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tablespoons / 30 mL
- paprika
- 1 ka kutsara / 15 mL oregano
- 1 ka kutsara / 15 mL thyme
- 1 ka kutsara / 15 mL cayenne pepper
- 1 teaspoon / 5 mL itom nga pepper
- 1 teaspoon / 5 mL puti nga pepper
- 1 teaspoon / 5 mL ahos nga powder
- 1 teaspoon / 5 mL asin (dagat)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paghiusa ug ibutang sa usa ka sudlanan sa hangin, sa usa ka cool, dark place sulod sa 6 ka bulan human sa pagpangandam.
- Aron gamiton, ipadapat lamang ang daghang dahon sa isda. Magluto sumala sa gitumong.
- Mahimo usab kini nga marinade. Idugang ang 1/4 nga tasa nga lana ug bisan 1/3 tasa nga suka (puti o cider) o citrus juices (orange, lemon, o apog) ngadto sa usa ka panaksan ug paghumol uban ang panamit nga rub.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 53 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 1,171 mg |
| Carbohydrates | 11 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 2 g |