Kini nga turkey club sandwich mahimong himoon uban sa karne nga deli, ug kini maayo gayud. Apan hulat hangtud nga mahimo nimo kini uban sa imong kaugalingong nataw nga pabo.
Ganahan mi nga ibutang ang pipila ka leftover nga sarsa nga cranberry sa sandwich, apan kon wala ka, tingali aduna ka'y pipila ka mga lata nga anaa sa likod sa imong pantry.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 mga hiwa nga puti nga tinapay
- 2 dahon sa lettuce (Romaine, berdeng dahon o iceberg)
- 2 mga hiwa
- presko nga kamatis
- 4 ka piraso nga gahi
- Bacon
- 3 ngadto sa 4 oz. linuto nga turkey
- 2 tbsp. mayonnaise
- 2 tbsp.
- cranberry sauce (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Toast ang tulo ka hiwa sa pan. Ipatap ang usa ka bahin sa matag tipik uban sa mayo.
- Ibutang ang usa ka dahon sa lettuce, ang sliced tomato, ang opsyonal nga sarsa sa cranberry ug ang bacon sa usa ka slice. Ibutang ang ikaduha nga tipik sa niini nga mga sagol, mahimong ibutang sa ubos.
- Ipasa kini nga top slice uban sa mayo, ug ibutang ang pabo ug usa ka dahon sa lettuce, dayon ibutang ang nahabilin nga tipik sa tinapay.
- Guntinga ang sandwich sa mga triangles sa diagonally ug mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 642 |
| Total Fat | 33 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | 91 mg |
| Sodium | 1,309 mg |
| Carbohydrates | 56 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 33 g |