Kini nga resipe usa ka talagsaon nga panakot nga panakot nga panit nga adunay usa ka timaan sa mga lami nga Cuban nga mahimong ihalad uban sa sinugba nga patatas o hiniwa ug mag-alagad sa usa ka presko nga lunhaw nga salad.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 8-ounce / 225g
- Ang mga steak sa mata sa mata sa baka , giputol ang 1 ka pulgada nga baga
- Juice nga 1 lime
- 1 teaspoon / 5 mL ahos nga powder
- 1 teaspoon / 5 mL
- cumin
- 1 teaspoon / 5 mL yuta
- coriander
- 1 teaspoon / 5 mL asin
- 1 ka kutsarita / 5 mL bag-o nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa duga sa apog, asin, powder sa bawang, cumin, pepper, ug coriander.
- Guntinga ang makita nga tambok ug ibutang ang mga steak sa usa ka bag nga baga nga plastik.
- Ibubo ang pag-marino sa mga steak, nga siguradong magsul-ob og maayo ug pag-refrigerate sulod sa 30 minutos, nga usbon ang kausa.
- Preheat grill ug kuhaa ang mga steak gikan sa marinade.
- Ibutang ang mga steak sa usa ka mainit nga grill ug magluto sa matag kilid 4 ngadto sa 5 ka minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 421 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 174 mg |
| Sodium | 1,283 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 64 g |