Kini nga stew sa hamburger gihimo uban sa usa ka simple nga kombinasyon sa ground beef, patatas, ug mga carrots nga adunay mga patatas ug mga carrots-kini nga resipe gibutang sa among forum.
Kini usa ka sayon nga panihapon nga mahimong andam nga kan-on sulod lang sa usa ka oras. Pag-alagad sa stew nga adunay usa ka salad o ibutang ang stew sa bugas o couscous.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 pound lean
- yuta nga karne
- 1 medium sibuyas (tinadtad)
- 2 ka tasang patatas (us aka daga o gamay nga puti nga patatas sa bata)
- 1 ka dako nga karot (thinly sliced)
- 3 ka copa nga karne sa karne (mas maayo nga sodium o unsalted)
- 1/4 nga tasa nga harina (dissolved in small amount of cold water)
- Hilaw nga asin nga makatilaw
- Lab-as nga yuta nga itom nga paminta sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Brown karne ug mga sibuyas.
- Pagdugang og mga patatas, carrot, ug tubig o sabaw. Magluto hangtud nga malomo.
- Pagpalihok sa harina ug sa tubig nga sagol sa stew ug magluto hangtud thickened.
- Tilawi ug dugangi ang kosher asin ug pepper, kung gikinahanglan.
- Pag-alagad uban sa usa ka salad o kutsara ang sinagol nga sinugba sa humay o couscous .
Dugang nga mga Resipe
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 456 |
| Total Fat | 17 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 107 mg |
| Sodium | 561 mg |
| Carbohydrates | 35 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 39 g |