Kining simple nga marinade makatabang sa pagpalabtik ug paghumok sa mga steak sa karne, lakip na ang pipila nga dili kaayo maayo nga pagtibhang. Pag-ihaw o mag-ihaw steaks human sa pag-marinating, ug mag-alagad sa usa ka gilabay nga salad ug humay nga pilaf o linuto nga patatas.
Ang mga steak kinahanglan nga marinate sulod sa labing menos 3 ka oras sa refrigerator.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/4 tasa nga soy sauce
- 1/3 tasa nga sarsa sa Worcestershire
- 2 ka kutsara nga Dijon mustard
- 3 ka kutsarang puti nga suka (o pula nga suka sa alak)
- 3/4 nga tasa nga duga sa apple
- 1/4 ka kutsaritang itom nga pepper (bag-o nga yuta)
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Maghiusa sa tanan nga mga sagol sa usa ka dako nga plastik o baso nga sudlanan. Pagdugang og mga steak ug pag-ilis sa sinina. Pag-amping sulod sa 3 ngadto sa 8 ka oras, usba ang mga steak usahay.
2. Biyai ang pag-marino ug grill o broil steak.
Mahimo Ka Usab
Ang Rib Steak uban sa ahos nga Marinade
Pork Marinade ug Slow Cooker Pork Roast Recipe
Ang Steak Marinade ni Jack Daniel
Grilled Turkey Tenderloins With Pepper Jelly Marinade
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 74 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 1,666 mg |
| Carbohydrates | 15 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 3 g |