Diha sa Saketini, ang kaakohan naghulagway sama sa vermouth sa usa ka klasikong Martini ug nagdugang sa usa ka nagkalainlaing ngalan sa pag-inom nga ang "bino nga bugas" lamang ang makaamot.
Sa tinuud, ang sake dili usa ka "bino," apan mas sama sa beer tungod kay kini gikan sa humay. Makita nimo ang daghan nga mga resipe sa Sake Martini ug nagkalainlain sila: daghan ang makadugang sa liqueur nga orange ug ang uban mogamit og daghan pa kay niini.
Ang laing kapilian mao ang garnish. Kasagaran kini usa ka olibo, apan gusto ko nga mogawas nga mas gaan ug mogamit sa usa ka Asian nga prutas sama sa usa ka lychee alang sa talagsaon nga dayandayan.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 1/2 ounces
- gin
- 1/2 onsa
- Tungod niini
- Olive (alang sa garnish)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga ingrediente ngadto sa usa ka panapton nga sinagol nga puno sa yelo.
- Pag-aghat nga maayo .
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
- Himua uban sa olibo.
Unsa ka Kusgan ang Saketini?
Sama sa kadaghanan sa mga liquor-only martinis, kini nga Saketini dili usa ka kahayag nga ilimnon ug nga bisan pa sa kamatuoran nga kadaghanan mao lamang ang 15% ABV. Dili, kining walay sala nga cocktail usa ka bug-at nga timbang ug moabut sa mga 30% ABV (60 nga pruweba) . Kana gamay ra kaayo kay sa pagkalot sa kalig-on sa kasagaran nga gin, busa sayon uban niini nga usa.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 205 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |