Kini nga watercress ug egg salad nga tsaa sandwich nga resipe usa ka tradisyonal nga English tea sandwich nga susama sa watercress-egg salad nga gisudlan sa afternoon tea sa Harrods sa London. Ang lab-as nga watercress naghatag niini og gamay nga pepper flavor.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka itlog
- 4 ka kutsara
- herbed nga mantikilya (gihumol, o gihumok ang yano nga mantikilya)
- 4 ka kutsarang mayonnaise (o alternatibo sa mayonnaise)
- asin sa pagtilaw
- pepper sa pagtilaw
- paprika sa pagtilaw
- 8 magputol sa pan
- 1/2 nga tasa nga watercress (lab-as, tinadtad)
- Opsyonal: presko, tinadtad nga parsley, aron makatilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Lisud nga lutoon ang mga itlog , maghugas sa bugnaw nga tubig kon kini mahuman.
- Samtang ang mga itlog sa gihapon mainit, panit ug ibutang kini sa mantikilya ug gamit ang usa ka patatas nga patatas o usa ka kakha.
- Pag-agay sa mayonnaise ug mga panakot ngadto sa pagkasagol sa itlog.
- Igatag ang itlog nga salad ngadto sa duha ka hiwa sa pan.
- Idugang ang watercress (ug, opsyonal, ang parsley).
- Ibabaw ang watercress sa nahibiling duha ka hiwa sa pan.
- Kuhaa ang mga tinapay ug i-slice ang mga sandwich sa duha ka higayon, pahilis, aron paghimo sa upat ka sandwich nga tsa gikan sa matag dako nga sandwich.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 78 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 61 mg |
| Sodium | 79 mg |
| Carbohydrates | 2 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 2 g |