Kining sayon nga veggie cream cheese finger sandwich nga resipe maayo alang sa mga partido sa mga bata nga tsaa o mga bisita sa katapusang minuto. Mahimo kini nga magamit uban ang nagkalainlaing mga utanon, ug ang mga bata ganahan kini sa dihang kini gihimo uban sa mas lami, mas tam-is nga mga utanon, sama sa mga carrots, cucumber ug campanilla nga peppers.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1.5 ka copa nga nagkalain-lain nga mga utanon (tinadtad, sama sa English cucumber, gipanitan nga karot, kampanilya, watercress, baby spinach, ug red sibuyas)
- Hangtud 1 ka kutsarita nga parsley nga pinutos, tinadtad nga mga bag-ong chives, tinadtad nga parsley, maayong pagkagiskis nga ahos, o maayong pagkaluto nga horseradish
- 1 8-ounce sudlanan cream cheese (mahumok)
- Dash asin (pagtilaw)
- dash pepper (sa pagtilaw)
- 2 ka tinapay nga puti nga tinapay (sama sa tinapay nga buttermilk)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang pipila ka mga utanon sa usa ka processor sa pagkaon ug usisaa kini. Pagpalit ug dugang nga mga utanon / utanon ug pagproseso sa mga utanon aron ang pagka-proseso sa pagkaon dili madutlan.
- Sa diha nga ang mga utanon (ug, opsyonal, ang mga utanon) maayo nga gisagol, hulma kini sa cream cheese sa usa ka panaksan.
- Pagdugang og asin ug paminta sa pagtilaw.
- Alang sa matag duha ka hiwa sa tinapay, ipakaylap ang mga 1.5 ka kutsara nga veggie cream cheese sa usa ka ad-ad.
- Isul-ob ang mga hiwa, putlon ang mga tinapay ug i-slice ang sandwich sa diagulo sa duha ka higayon aron sa paghimo og upat ka triangle nga sandwiches .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 38 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 6 mg |
| Sodium | 31 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 2 g |