Ang paghugpong sa mga lami niini nga mga Mangangahoy ni Satanas talagsaon gayud apan kini kusganon ug mas taas kay sa kadaghanan nga "up" nga mga ilimnon (dakpon ang mga sobrang gidak-on nga mga baso sa cocktail) ug nga diin kini adunay makahahadlok nga ngalan.
Sumala sa librong Good Good Spirits sa AJ Rathburn, kung dili nimo laktawan ang Grand Marnier alang sa laing orange nga liqueur sama sa curacao, ang ilimnon gitawag nga "Curled Satan Whiskers." Usa ka gamay nga teknikalidad (bisan tuod ang duha ka mga liqueur adunay gamay nga nagkalainlain nga tinguha sa pag-inom) apan usa ka importante nga nota kung nakadungog ka sa termino.
Dugang nga Gin-Based Cocktails
- Classic Gimlet Recipe
- Recipe sa Sling sa Singapore
- Ang New Orleans Fizz Recipe
- Watermelon Cucumber Cooler Recipe
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ounce gin
- 1/2 onsa
- Ang Grand Marnier orange liqueur
- 1 ounce nga uga
- vermouth
- 1 onsa nga matam-is nga vermouth
- 1 ounce
- orange juice
- 2 dashes
- mga bitter sa orange
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga sangkap ngadto sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-uyog pag-ayo .
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 288 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 16 mg |
| Sodium | 212 mg |
| Carbohydrates | 26 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 9 g |