Kini nga cocktail usa ka yano nga kalainan sa usa ka Hingpit nga Martini nga nagdugang usa ka gamay nga juice sa orange ngadto sa mix. Kung ikaw nangita alang sa usa ka klasikong martini nga dili sama ka uga sa daghan nga martinis, kini usa ka maayong kapilian.
Ang sugilanon kung giunsa ang Bronx gimugna daghang beses nga gipangutana sulod sa mga katuigan, apan gidawat kini sa kadaghanan nga gihimo ni Johnnie Solon sa Waldorf Astoria sa wala madugay human sa 1900. Ang talagsaon nga butang mao nga si Solon wala gayud mihikap sa usa ka tinulo sa ilimnon, apan siya adunay katakos sa paghimo sa mga dagkong ilimnon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ounces gin
- 1/4 onsa
- uga nga vermouth
- 1/4 onsa sweet vermouth
- 1 ounce
- orange juice
- Orange slice alang sa garnish
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga ingrediente ngadto sa usa ka cocktail shaker nga adunay ice cubes.
- Pag-uyog pag-ayo.
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
- Pagdayandayan uban sa orange slice.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 260 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 4 mg |
| Sodium | 54 mg |
| Carbohydrates | 30 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 4 g |