Ang sinugba nga ziti usa sa mga dili maayo nga mga resipe nga mahimo nimong usbon aron mahisama sa imong pagbati, sa mga lami sa imong pamilya o sa mga sagol nga imong nabatonan. Sulayi ang pagdugang sa browned ground beef o sinangag nga mga utanon niining dali nga pasta dish.
Mag-alagad uban sa tinapay sa ahos ug caesar salad .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 16 ounces ziti pasta
- 1 ka dako nga itlog
- 15 ounces ricotta cheese
- 1/2 ka teaspoon nga ahos nga powder
- 1/4 nga tasa nga tinadtad nga lab-as nga basil (opsyonal)
- 2 ka copa nga ginunting nga mozzarella nga keso
- 4-1 / 2 nga mga tasa spaghetti sauce (homemade o gikan sa usa ka garapon)
- 1/2 ka tasang grano sa keso sa Parmesan
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat hurno sa 350 degrees F.
- Pag-andam sa pasta sumala sa pakete nga mga direksyon alang sa "al dente." Pag-ilis.
- Sa usa ka dako nga panaksan, pun-on ang itlog. Idugang ang ricotta keso nga powder sa ahos, basil ug 1 ka tasa sa mozzarella. Mix maayo.
- Idugang ang linuto nga pasta ug 2 ka tasa sa sarsa sa spaghetti.
- Ibubo ang 1 ka kopa sa sarsa sa spaghetti sa 9 x 13 pan.
- Ibabaw sa ziti mixture. Ibabaw sa nahabilin nga sarsa. Isablig ang nabilin nga mozzarella ug Parmesan nga keso sa sarsa.
- Tabuni uban sa foil, ug pagluto og 20 minutos. Kuhaa ang foil ug magaluto sa laing 10-20 ka minuto hangtud nga bulawan nga brown ug bubbly.
- Himoa ang pasta nga pahulay 10 minutos sa dili pa mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 543 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 152 mg |
| Sodium | 300 mg |
| Carbohydrates | 71 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 30 g |