Ang Clover Club Cocktail usa sa mga classics nga kinahanglan nga mabuhi sa matag repertoire sa mixologist. Sumala sa The Old Waldorf-Astoria Bar Book, ang ilimnon unang gibuhat sa bar sa Bellevue-Stratford sa Philadelphia, usa ka sikat nga nagsul- ob alang sa "literatura, legal, pinansyal, ug mga suga sa negosyo sa Quaker City" niadtong 1800.
Ang karon nga grenadine sagad gigamit puli sa raspberry syrup. Bisan pa niana, kinahanglan kong mouyon sa Gary Regan sa The Joy of Mixology sa dihang siya nagpasiugda sa paggamit sa syrup sa raspberry tungod kay "kon wala kini nga ilimnon dili daghan ang hisgutan."
Ang laing importanteng sangkap niini nga ilimnon mao ang puti nga itlog tungod kay kini nagdugang sa usa ka dakong bula sa ilimnon alang sa usa ka tapos nga paghikap.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ounce
- gin
- 3/4 onsa juice nga lemon
- 1/4 onsa
- raspberry syrup
- 1
- puti nga itlog
- 1 teaspoon nga asukar
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga ingrediente ngadto sa usa ka cocktail shaker nga adunay ice cubes.
- Pag-uyog nga kusog (labaw pa sa naandan sa pag-mix sa itlog ug asukar).
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 209 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 61 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 4 g |