Ang Soho kabahin sa usa ka koleksyon sa mga inspiradong cocktail sa New York City nga gihimo alang sa New Amsterdam sa 2009 ug kini usa ka makapahimuot nga ilimnon, ilabi na alang sa mga tawo nga gustong mogamit sa mga hilba.
Niini nga ilimnon, makit-an nimo ang yerbabuyna, lemongrass, ug gahi nga giparis sa mga botanicals sa gin. Ibalik kana uban sa agave nectar (nga girekomenda sa opsyonal nga simple nga syrup dinhi), apog, ug ginger ale ug ikaw adunay usa ka makalingaw nga highball nga hingpit alang sa tingpamulak ug ting-init .
Dugang nga mga Inspiradong Cocktail sa New York City
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ounce
- Bag-ong Amsterdam Gin
- 1 sprig sa
- mint
- 1 stem sa
- lemongrass
- 1/4 ka sopa nga yuta
- ginger
- 1 ounce
- agave nectar o
- yano nga syrup
- 1 ounce
- lime juice
- 2 ounce
- Ginger ale
Unsaon sa Paghimo Niini
- Guntinga ang lemongrass ngadto sa gagmay nga mga piraso ug ipagsama ang usa ka gamay nga palma nga puno ngadto sa ubos sa usa ka cocktail shaker nga may mint, muddling hangtud nga ang palami gibuhian.
- Pagdugang sa linger, nectar, gin ug lime juice.
- Pag-uyog pag-ayo .
- Gikan sa usa ka puno sa punoan nga highball glass nga puno sa 3/4 nga puno.
- Ibabaw sa ginger ale.
- Pagdayandayan sa usa ka lugas ligid nga nga spiked sa usa ka lemongrass dagami.
Recipe sa maayong kabubut-on: New Amsterdam Gin
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 335 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 11 mg |
| Carbohydrates | 51 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |