Ang Irish Coffee usa ka classic nga cocktail nga dunay usa ka bag-ong kabag-o matag karon ug unya. Usa kini nila ug, kutob sa akong pagkagusto sa orihinal, ang paghikap sa matam-is nga butterscotch usa ka nindot nga kausaban sa dagan.
Ang Caramel Irish Coffee gimugna sa Haven Rooftop, nga nagtan-aw sa Times Square sa New York City. Ang kalainan mao ang yano ra: idugang ang Irish cream, butterscotch schnapps, ug usa ka drizzle of caramel. Tinuod nga maayo ang paghalad sa mga bisita kauban sa Irish Coffee, tungod kay kadtong gusto sa usa ka sweeter nga ilimnon mahimong mopili sa bersyon sa karamelo, ug ang duha maghimo sa usa ka dako nga pagkahuman sa panihapon nga ilimnon .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ounce
- Jameson Irish Whiskey
- 1 ounce
- Baileys Irish Cream
- 1 ounce
- butterscotch schnapps
- 2 1/2 ounces
- kape
- Gidibuho:
- gipahid nga krema
- Garnish: caramel
Unsaon sa Paghimo Niini
- Haina ang usa ka mug o Irish nga bildo sa kape pinaagi sa pagbubo sa init nga tubig sa sulod. Tugoti kini nga ibutang sulod sa pipila ka mga minuto, dayon ihulog ang tubig.
- Idugang ang tanan nga mga sangkap sa mainit nga mug ug kusog.
- Ibabaw sa whipped cream ug drizzle caramel sa ibabaw.
Recipe sa maayong kabubut-on: Haven Rooftop
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 260 |
| Total Fat | 12 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 32 mg |
| Sodium | 24 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 12 g |