Unsa man ang mas lamian kay sa usa ka creamy Crab Oscar sa ibabaw sa usa ka sizzling steak? Kining steak topper dili lamang sayon sa pag-andam apan hilabihan ka lami. Kini magdala sa surf ug turf ngadto sa usa ka bag-o nga ang-ang ug sigurado nga mapabilib ang imong mga bisita.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 kilo nga karne sa kanding
- 1 gamay nga sibuyas nga tinadtad nga maayo
- 1/4 tasa / 60 mL celery, matin-aw nga tinadtad (gamay nga gigamit o dili mawala kung gipili)
- duga sa 1 ka dako nga lemon
- 2 tablespoons / 30 mL mayonnaise
- 2 tablespoons / 30 mL
- sour cream
- 2 cloves nga ahos, minced
- 1 teaspoon / 5 mL nga uga nga mustasa
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL nga init nga sarsa (gamay nga gigamit o dili mawala kung gusto)
- 1/4 ka kutsarita / 1.75 mL asin
- 1/4 ka kutsarita / 1.75 mL nga itom nga pepper
- 2 tablespoons / 30 mL butter
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Pag-init og lana sa oliba ug mantekilya sa usa ka pan. Idugang ang mga sibuyas ug magluto sa medium-ubos nga kainit sulod sa 3-5 ka minuto hangtud sa translucent sa panagway.
2. Idugang ang celery ug magluto alang sa dugang nga 3-5 ka minuto. Sunod, idugang ang ahos sa pan ug magluto sulod sa 30 segundos.
3. Idugang ang nahabilin nga mga sangkap ngadto sa sagol sa utanon ug pag-init sa panahon, mga 1-2 ka minuto. Siguroha nga ang tanan nga mga sagol ug maayong pagkahiusa. Ang celery kinahanglan nga adunay usa ka gamay nga crunch.
Kuhaa gikan sa kainit.
4. Pag-alagad dayon sa usa ka bag-ong sinugba nga steak.
5. Ang wala gigamit nga timpla kinahanglan gamiton sulod sa 2-3 ka adlaw human sa pagpangandam. Tipigi ang hugot nga sudlanan sa hangin sa refrigerator ug ipainit pag-usab sa dili pa gamiton.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 206 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 71 mg |
| Sodium | 625 mg |
| Carbohydrates | 14 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 18 g |