Kining dali nga mashed nga patatas, nga may lami nga ahos ug Espanyol nga pinausik nga paprika usa ka talagsaon nga katimbang sa bisan unsang puno nga kurso, gikan sa sinugba nga karne o karneng baboy ngadto sa sinugba nga steak, ug bisan sa usa ka sinugba nga pabo o manok. Idugang kini sa imong lamesa sa bakasyon alang sa usa ka dako nga pagtuyok sa mga tradisyonal nga minasa nga patatas.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 patatas
- 2 ka cloves
- ahos
- 2-4 tbsp. ulay
- lana sa oliba
- 1 tbsp. Tam-is nga Espanyol
- paprika
- Pagtilaw sa asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Mga patatas sa panit. Guntinga ang mga patatas ngadto sa mga tipak. Ibutang sa usa ka medium saucepan ug tabonan sa tubig. Lutoa ang mga patatas hangtud mahuman. Pag-ilalom sa tubig. Tabuni pan ug ibutang.
- Samtang ang mga patatas nga Nagabukal, panit ug pinahumok nga mga ahos. Samtang ang mga patatas nga Nagabukal, panit ug pinahumok nga mga ahos. Ipataput ang ahos sa lana sa oliba sa usa ka gamay nga pan nga frying. Sa diha nga ang ahos naggilakgilak, idugang ang paprika, ug kuhaon gikan sa kainit.
- Ibubo ang ahos-paprika ug lana sa pan sa mga patatas ug mash, maayo ang pagsagol. Pagdugang og pipila ka mga lamesa sa lana aron paghimo sa usa ka hapsay nga sagol, dayon ang asin sa pagtilaw ug pag-alagad.
Mga Sugyot sa Pag-alagad: Pag-alagad niini nga mga patatas gamit ang sinangag nga manok, baboy o karne, ingon man ang sinugba nga steak.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 590 |
| Total Fat | 14 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 132 mg |
| Carbohydrates | 107 g |
| Pagkaon sa Fiber | 12 g |
| Protein | 13 g |