Karon makahimo ka sa imong kaugalingong Southern cornbread sa balay uban sa kini nga resipe gikan sa popular nga balay sa Cracker Barrel restaurant chain.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2/3 tasa nga tinadtad nga sibuyas
- 2 ka copa nga tinadtad nga celery
- 2 ka litro sa adlaw nga adlaw, grated cornbread
- 1 ka kilo sa adlaw nga adlaw, grated biscuits
- 1/4 ka tasa nga uga nga parsley flakes
- 2 tsp nga manok sa manok
- 2 tsp yuta nga mensahe
- 1 tsp coarse pepper sa yuta
- 4 ounces margarine
- 1 ka litro (32 ounces) plus 1 (14-onsa) nga mahimo
- manok sabaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat hurno sa 400 degrees F.
- Pagdibuho og sibuyas , celery, grated cornbread , ug mga biscuit , parsley, panimpla sa manok, mensahe , ug pepper sa usa ka dako nga panagsagol nga panaksan. Idugang ang natunaw nga margarine ngadto sa sagol. Pag-agas hangtud maayo ang pagkasagol.
- Idugang ang sabaw sa manok sa uga nga mga sagol ug isagol sa maayo. Ang pagsinina kinahanglan nga basa apan dili komportable nga pagkaporma sama sa usa ka dali nga batter (o cornbread ).
- Bahina ang mga timpla sa duha (8 x 8 pulgada) nga mga kalaha nga gisudlan sa dili spray nga spray.
- Magluto alang sa usa ka oras nga paglutaw hangtud nga gamay nga brown sa ibabaw.
- Ang recipe mahimong madoble.
Mga tip sa maayo nga pagsinina : Grate mga biscuit ug mais mufin sa usa ka processor sa pagkaon hangtud nga usikan ang yuta o gamit ang kinadak-ang mga lungag sa imong kamot nga grater. Gamita ang imong kaugalingon nga stock sa manok nga manok o stock alang sa canned kung gusto nimo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 41 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 227 mg |
| Carbohydrates | 2 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |