Ang sloppy joe usa ka klasikong Amerikanong sandwich nga napuno sa tinimpla nga karne sa yuta nga gisagol sa sauce sa tomato o ketchup. Ang gigikanan wala mahibal-an, apan ang mga resipe nagsugod balik sa 1940s. Ang ngalan tingali nagtumong sa dili maayo nga panagway kaysa usa ka tawo nga ginganlan og Joe.
Kining klaseng crock pot sloppy joes gihimo uban sa lean nga yuta nga karne, ahos ug sibuyas, sili, ug panimpla. Ang hinay nga cooker dili lamang usa ka maayong paagi sa pag-simmer sa pagpuno sa sandwich, hingpit kini alang sa mga partido o ikog. Ang cooker mahimong ibutang sa ubos o mainiton alang sa pag-alagad. Pagbaton og mga hamburger buns, napkin, ug mga gamit alang sa mga bisita.
Ang resipe dali ra alang sa usa ka dako nga parti o panagpundok sa pamilya.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libra nga gitas-on sa yuta nga karne
- 1 medium sibuyas, tinadtad
- 2 ka cloves
- ahos, minced
- 1 ka tasang ketchup
- 1/2 bell pepper, binhi ug tinadtad
- 3 ka kutsara nga sarsa sa Worcestershire
- 3 ka kutsarang brown sugar
- 2 ka kutsara nga giandam nga mustasa
- 2 ka kutsara nga suka cider
- 1 1/2 ka kutsara
- chili powder
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka bug-at nga skillet, brown nga karne sa yuta nga adunay sibuyas ug ahos. Kuhaa ang sobra nga tambok.
- Itipon ang ketchup, kampanilya, sarsa sa Worcestershire, brown sugar, mustard, suka, ug chili powder sa slow cooker .
- Pag-agulo sa yuta nga sagol nga karne. Tabuni ug magluto sa LOW setting sulod sa 5 ngadto sa 7 ka oras.
- Pag-alagad nga gihan-ay sa mga hamburger buns o mga sandwich rolls nga may side salad o French fries .
Mahimo Ka Usab
Dili Makadaot sa Ngalan sa Ground Beef and Sausage
Pork Barbecue Sloppy Joe Sandwiches
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 350 |
| Total Fat | 13 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 101 mg |
| Sodium | 497 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 34 g |