Kini nga Fall Spice Cordial usa ka kahibulong nga ilimnon nga adunay gamay nga panakot ug usa ka gamay nga chill nga adunay daghan nga mga lami nga maayo alang sa tugnaw nga mga gabii sa tingdagdag .
Ang maanindot nga sangkap dinhi mao ang chipotle-orange nga syrup (resipe sa ubos), nga adunay usa ka tang, kick ug katam-is nga nahimo ngadto sa usa ug kini maayo kaayo sa usa ka premium nga bourbon ug sa makapahimsog nga lami sa vanilla.
Ang Navan nahunong na sukad nga gimantala ang libro ni Newman, busa kinahanglan nimo kini ilisan uban sa laing vanilla liqueur. Ang Newman karon nagsugyot nga ang Licor 43 gigamit puli sa Navan alang sa Fall Spice Cordial.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka onsa nga Navan Natural Vanilla Liqueur
- 1 ounce
- bourbon whiskey
- 3/4 ounce Chipotle-orange syrup * (resipe sa ubos)
- 2 dashes
- Ang Orange Bitters ni Regan
- 1
- Panit sa Orange (alang sa garnish)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paghiusa sa tanan nga mga sagol gawas sa panit sa orange.
- Pag-uyog uban sa yelo ug palugus ngadto sa usa ka botelya sa cocktail .
- Himua uban sa orange nga panit.
Chipotle-Orange Syrup
- 2 ka tasang tubig
- 1 chipotle pepper
- 2 ginagisi ang lab-as nga panit sa orange
- 3/4 nga tasa nga asukar
- Dad-a ang tubig sa usa ka hubag sa usa ka gamay nga saucepan.
- Bawasan ang simmer ug idugang ang chipotle pepper ug peel nga orange.
- Tabuni ug himoa nga ang simmer sulod sa 15 ngadto sa 20 minutos. Pagtanom sa usa ka pino nga mesh nga saringan ug idugang ang asukar.
- Pagbalik sa usa ka hubag ug pagkalutaw hangtud nga matunaw ang asukar.
- Kuhaa gikan sa init ug himoa nga cool.
- Ibubo ang syrup sa usa ka sudlanan ug ibutang sa refrigerator.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 181 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 3 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 0 g |