Hunahunaa kining Irish Punch isip usa ka gipa-init nga Toddy alang sa usa ka panon sa katawhan. Kini lamian, sayon, ug usa ka dakong ilimnon alang sa tanan nimo nga panginahanglan sa tingtugnaw .
Ang Irish Punch nagtagbo nga duha ka maayo nga mga espiritu: Bushmills Irish Whiskey ug Drambuie. Kini nagporma sa base diin ang usa ka gamay nga matam-is ug maasim idugang ug kini gipainit sa usa ka makalingaw, humot nga brew.
Himoa nga kini nga pag-init sa pukot sa hurno sa makadiyot aron pun-on ang imong balay uban ang makapahupay nga kahumot niini. Kon ikaw andam na sa pag-alagad, siguroha nga ang imong punchbowl matugot sa kainit aron dili kini liki.
Samtang ang resipe, sumala sa nahisulat, gidisenyo aron makaalagad sa unom, kini mahimong doble o doblado o tulo ka pilo aron mahisama sa bisan unsa nga kadamuon sa kadaghanon. Mahimo usab nimong idugang ang pipila ka mga hiwa nga itlog sa clove-studded sa panaksan alang sa gamay nga lami ug kahumot.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 8 ounces
- Bushmills Irish whiskey
- 2 ounce
- Drambuie
- 4 ounces
- sour mix (o 2 ounces
- lemon juice ug 2 ounces
- yano nga syrup )
- 3 ka onse nga dugos
- 1 1/2 ka tasa nga tubig
- 4-5 dashes
- Angostura bitters
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol sa usa ka medium nga kolon.
- Diha sa kainit nga kainit, pag-init sa sinagol, kanunay nga pagpalihok.
- Pagbalhin ngadto sa usa ka dako nga panaksan nga punch ug mag-alagad sa mga kape nga kape.
- Pagdiyutay uban sa gikiskis nutmeg.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 140 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |