Ang Hal Wolin, sa The Cocktail Guru, naghimo niining maanindot nga cocktail nga yano, elegante, ug tantalizing. Ang cocktail naglatid sa Bag-ong Amsterdam nga bag-ong peach-flavored nga vodka , usa ka limpyo ug makatarunganon nga presyo nga vodka nga naghimo og mga katingalahan uban sa ubang mga bunga nga kahayag. Ang ilimnon labi nga makalaay, kung dili alang sa gamay nga suntok alang sa elderflower. Ang St. Germain mao ang liqueur nga kapilian sa niini nga higayon, ug ang iyang kahayag nga kasinatian mipuno ug nagpalambo sa mga bunga.
Kini nga resipe usa ka maayo nga kandidato alang sa pag-alagad ingon nga usa ka suntok alang sa usa ka partido, ulan, o bisan sa usa ka pitcher alang sa brunch. Basaha ang dugang mahitungod sa pag-usab sa resipe .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ounce
- Bag-ong Amsterdam Peach Vodka
- 1/2 onsa juice nga lab-as nga lime
- 1/2 onsa nga lab-as
- orange juice
- 1/2 onsa elderflower liqueur
- Lemon wedge o peach
- ani alang sa garnish
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gabunon ang mga sangkap sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-uyog pag-ayo.
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo.
- Pahimut-an uban sa usa ka lemon o peach ad-ad (sa diha nga sila anaa sa panahon).
Recipe sa maayong kabubut-on: Hal Wolin alang sa New Amsterdam Spirits
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 182 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 20 mg |
| Carbohydrates | 43 g |
| Pagkaon sa Fiber | 15 g |
| Protein | 11 g |