Kini nga recipe sa salsa gikan sa Tequila Herradura dali ug sayon ug hingpit alang sa mga partido sa Super Bowl . Naglakip kini og igo nga tequila alang sa sobra nga lami, apan dili kaayo moadto kung asa ka hubog sa panahon nga wala na ang panaksan. Bisan kinsa nga makahimo niini nga salsa, bisan kon adunay gamay nga kasinatian sa kusina; lang chop ug mix.
Kami mosugyot sa paggamit sa blanco tequila , apan gisulayan usab nako kini sa usa ka reposado, nga nagdugang usa ka dato nga agave nga palami sa panagsama.
Kini usa ka lab-as nga salsa ug walay kahigayunan nga magluto ang alkohol . Maalamon ang paghimo sa usa ka bersyon nga walay tequila kon adunay mga anak o bisita nga dili makainom sa alkohol sa imong partido. Tin-aw nga marka diin ang panaksan naglakip sa tequila aron walay kalibog.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4
- serrano chilies (tinadtad nga mga stems ug binhi nga gikuha)
- 2 tbsp.
- lana sa oliba
- 2 dako
- mga kamatis (tinadtad)
- 1 dako
- sibuyas (tinadtad)
- 2 ka cloves
- ahos (minced)
- 2 tbsp.
- cilantro (lab-as, tinadtad)
- 1/2 nga tasa
- lime juice
- 1/4 tasa nga tubig
- 1/3 nga tasa tequila herradura
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagdibuho og kamatis, sibuyas, mga chili, ahos, cilantro, ug lana hangtud nga ang tanan nga butang ibutang sa lana.
- Pag-mix sa apog, tubig, ug tequila.
- Biyai ang estilo sa salsa o puree sa usa ka blender o sa pagproseso sa pagkaon alang sa usa ka hapsay nga estilo.
- Pagdugang og asin ug paminta sa pagtilaw.
Recipe sa maayong kabubut-on: Tequila Herradura
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 109 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 132 mg |
| Carbohydrates | 16 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 3 g |