Ang Sofrito usa ka daghang gamit nga humot nga kamatis, sili, cilantro, sibuyas, ug ahos. Kini ang pundasyon sa daghang naimpluwensya nga mga pinggan sa Katsila. Adunay daghang mga kalainan sa kini nga resipe. Kini naggamit sa mga sagol nga sayon nga pangitaon sa bisan unsang grocery store alang niadtong wala magpuyo duol sa Caribbean o West Indian grocer.
Tipigi ang sofrito sa usa ka sudlanan nga baso sa refrigerator alang sa diha-diha nga paggamit o pag-freeze sofrito sa 1/4 sa 1/2 nga tasa nga mga bahin aron magamit sa bisan unsang oras.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 medium nga berdeng sili, mga liso nga gikuha
- 1 pula nga tam-is nga pepper, mga liso nga gikuha
- 2 ka dako nga kamatis
- 2 medium sibuyas, gipanitan
- 1 ulo sa ahos, gipanitan
- 1 hugpong nga dahon sa cilantro
- 1/2 hugpong nga dahon sa parsley
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Pagputol ug pagsagol sa tanan nga mga sagol sa usa ka processor nga pagkaon o blender.
Kon nagkinahanglan ka og mas detalyado nga giya, ikonsiderar ang paggamit sa usa ka step-by-step guide.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 50 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 9 mg |
| Carbohydrates | 11 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |