Ang lana sa Walnut naghatag niining resipe sa brokuli og usa ka makapaikag nga palami, apan magamit ang lana sa oliba o laing lana sa nut.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 16 ka ons broccoli florets
- 1 ka kutsara nga mantikilya
- 1 ka kutsara nga giasal nga lana sa walnut o lana sa oliba
- 2 ka cloves nga ahos, maayong pagkadunot
- 1/4 nga tasa nga maayong pagkiskis sa pula nga sibuyas
- 2 teaspoons lemon juice
- 1/2 ka asin nga asin
- Dash black pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
Kuhaa ang broccoli hangtud nga malomo.
Sa usa ka gamay nga saucepan, ipainit ang mantekilya ug lana; Pagdugang og minced nga ahos, red sibuyas, ug lemon juice. Magluto hangtud nga malomo. Pagdalag uban sa broccoli uban sa asin ug pepper. Tilawi ug usba ang mga seasoning.
Nag-alagad 4.
Dugang nga mga Recipe sa Brokuli
Sesame Broccoli
Madali nga Cheesy Broccoli
Broccoli Casserole Uban sa Rice ug Keso
Broccoli Stuffing Casserole
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 152 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 8 mg |
| Sodium | 49 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 5 g |