Kining tasty nga frosting nga orange lamian sa vanilla o chocolate cupcake o ibutang kini sa spiced cupcake o cake. Gamita kini sa katugnaw sa usa ka carrot cake o kalabasa nga cake. Ang frosting gihulagway sa akong butternut squash cupcake .
Kini nga resipe naghimo sa mga 2 1/2 ka tasa sa frosting, igo alang sa 2-layer nga cake o mga 24 ka cupcake.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tasa (4 onsa) unsalted butter (humok)
- 3 ngadto sa 3 1/2 ka tasa nga asukar sa mga confectioner
- 1/2 teaspoon vanilla extract
- 1 1/2 teaspoons orange nga kinuha
- 1 ka kutsarang kolor orange (pino nga grated)
- 3 ngadto sa 4 ka kutsarang orange juice (lab-as)
- Opsyonal: kolor sa pagkaon sa orange
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka panagsagol nga panaksan uban sa electric mixer, isagol ang mantikilya, 3 ka tasa sa asukal sa confectioners, ug vanilla ug orange nga mga extracts hangtud nga sinagol.
- Idugang ang orange zest ug 3 tablespoons sa presko nga orange juice. Pukpok hangtud nga hamis ug creamy.
- Pagdugang og dugang nga sugar o juice sa confectioners, ingon sa gikinahanglan alang sa pagkaylap o pag-ayo sa piping.
- Gipilde sa pipila ka tulo sa kolor sa pagkaon sa orange, kon gusto.
Naghimo sa mga 2 1/2 ka tasa sa frosting, igo alang sa labing menos 24 nga cupcake ug duha ka layer cake.
Mahimo Ka Usab
Ang Fluffy Caramel Cream Cheese Frosting
Chocolate Buttercream Frosting
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 296 |
| Total Fat | 12 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 31 mg |
| Sodium | 3 mg |
| Carbohydrates | 50 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |