Ang vanilla pastry cream mahimong gamiton sa profiteroles, o cream puffs, Napoleons, éclairs, tarts, ug Génoise cake. Ang paggamit sa crème patisserie limitado lamang sa imong imahinasyon; Ang grasya usa ka yano o usa ka komplikado nga resipe sa dessert nga French uban niini. Ang mga resulta mahimong parehas nga lami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ¼ ka tasang tibuok gatas
- 3 ka itlog nga itlog
- ¼ tasa nga granulated sugar
- 1/8 nga tasa sa tibuok nga harina
- 2 tablespoons plus 2 teaspoons cornstarch
- 1 ka kutsarita
- lunsay nga vanilla nga kinuha
Unsaon sa Paghimo Niini
Unsaon paghimo sa vanilla pastry cream:
Sa usa ka gamay nga saucepan, ipainit ang gatas sa ubos nga kainit hangtud nga kini igo lang nga init aron sa alisngaw. Samtang ang gatas nagpainit, pagtapok sa mga itlog sa yolks, asukar, harina, ug cornstarch hangtud nga ang hiniusa nga hingpit nga hapsay.
Sa higayon nga ang gatas mag-ilog, dugangi ang katunga niini, kanunay nga mag-udyok, ngadto sa sinagol nga itlog. Idugang ang gatas ug mga itlog balik ngadto sa init nga gatas, ipadayon ang pagpalihok, ug ipainit kini sulod sa 1-2 ka minuto, hangtud ang custard makaabot sa 170F sa usa ka digital nga thermometer ug baga kaayo.
Kuhaa gikan sa kainit, pagpalihok sa vanilla nga kinuha , ug tugbaw sa dili pa pagpuno sa pastry.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 118 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 79 mg |
| Sodium | 210 mg |
| Carbohydrates | 16 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 4 g |