Kini usa ka creamy chicken nga usa ka resipe sa la king nga adunay lami nga sarsa sa mantikilya, cream ug sabaw sa manok, uban sa mga uhong, berde nga kampanilya, ug uban pang mga sangkap.
Pag-alagad sa creamy chicken sa toast o sa puff pastry shells (vol-au-vent), o pagserbe sa bugas.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3/4 nga tasa nga hiwa nga mga uhong
- 1/4 nga tasa minasa nga green pepper pepper
- 1 ka kutsara nga mantikilya
- 2 tasa nga niluto nga gisagol nga manok
- 2 ka ons nga tinadtad nga pimiento, gihumol
- 1/4 tasa nga mantikilya
- 1/4 nga kopa
- hingpit nga harina
- 2 tasa
- manok sabaw
- 1 teaspoon nga asin, o sa pagtilaw
- dash pepper
- 1 tasa
- cream o tunga-tunga ug tunga
- 2 itlog nga yolks
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sauté nga mga uhong ug berde nga pepper sa 1 ka kutsara nga mantikilya hangtud nga malomo.
- Pagpalihok sa manok; gigahin.
- Sa usa ka saucepan, matunaw ang 1/4 nga tasa nga mantikilya sa ubos nga kainit. Pag-agas sa harina hangtod nga hapsay ug bula. Sa hinay-hinay idugang ang manok sabaw ug ipadayon ang pagluto ug pagpalihok hangtud nga ang sarsa mub-an ug mag-ulbo.
- Pagdugang sa manok ug sauteed nga mga utanon sa sarsa. Panahon sa asin ug paminta, aron makatilaw.
- Sa usa ka saucepan, init nga cream hangtud nga init unya dayon sa pagpalihok ngadto sa pinikpik nga itlog yolks. Idugang ang itlog nga sinagol sa itlog sa sinagol nga manok ug ipaayo ang maayo sa ubos nga kainit, apan ayaw lutoon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 525 |
| Total Fat | 40 g |
| Tulas nga Tambok | 20 g |
| Unsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 209 mg |
| Sodium | 1,010 mg |
| Carbohydrates | 13 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 28 g |