Ang Hummus usahay makadaot tungod sa taas nga tambok niini, nga gikan sa tahini sa pagkaylap. Gihimo gikan sa yuta nga binhi sa sunflower ug lana, ang tahini naghulma sa usa ka hapsay nga panapton ug puno sa lami sa chickpea mash. Kining sayon nga hummus nga resipe nagpuli sa kasagaran sa tradisyonal nga tahini nga adunay yogurt, nga naghimo niini nga usa ka maayo nga ubos nga tambal nga alternatibo nga walay usa ka dako nga pagkawala sa palami.
Mahimo kang mag-alagad sa hummus ingon nga ituslob sa mga utanon o pita chips, ibutang kini sa usa ka sandwich ilis sa kasagaran nga mustasa o mayonesa, o gamiton kini sa pagsul-ob og salad o usa ka panaksan nga pasta. Sa higayon nga mahibal-an nimo ang batakang resipe, sayon ipasibo ang imong hummus pinaagi sa paghulip sa lainlaing mga liso alang sa mga chickpeas o pagdugang sa nagkalain-laing mga lami ug mga panapton nga may mga mix-ins sama sa mga kamatis nga namulak, olibo, presko nga mga utanon ug bisan mga bacon nga nangaguba.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 15-ounce sa chickpeas (o
- garbanzo beans , nahutdan; gawas sa likido)
- 1 ngadto sa 2 ka cloves nga ahos (nahugno)
- 1 ka kutsara
- lemon juice
- 1 ka kutsara nga tahini
- 1/2 nga tasa
- yano nga yogurt
- 1 ka asin nga asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Diha sa usa ka processor sa pagkaon nga maghiusa sa mga beans, ahos, juice sa lemon, tahini (kung gusto) ug yogurt. Paghiusa. Pagdugang og asin ug pagsagol hangtud nga hapsay ug creamy.
- Aron manipis ang hummus kung gikinahanglan, dugangi ang usa ka gamay nga likido gikan sa mga chickpeas, usa ka kutsara sa usa ka higayon. Mahimo usab nga masagol ang mainit nga tubig o lana sa oliba aron mas palabi ang pagkaylap.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 689 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 8 mg |
| Sodium | 370 mg |
| Carbohydrates | 111 g |
| Pagkaon sa Fiber | 20 g |
| Protein | 35 g |